Klub Sportowy Metro

 

Siatkarskie Fundamenty drugi turniej dziewcząt

 

Piękne granie najmłodszych szóstek!

Drugi w tym sezonie turniej Siatkarskich Fundamentów przeszedł do historii. Tym razem 25 listopada 2018 na młodzieżowe granie w roczniku 2006 dziewcząt zaprosili dyrektorzy MOS nr 6 i SP 388. Zawody wygrał Klub Sportowy METRO, drugie miejsce zająl GLKS Nadarzyn, a trzecie MOS Wola.  

Radosław Krukowski, trener MOS Wola organizator turnieju: Siatkarskie Fundamenty tym razem zawędrowały na warszawską Wolę. Korzystając z gościnności Dyrektora SP 388 przy wsparciu Dyrektora MOS nr 6 rozegraliśmy turniej sześciu zespołów z Mazowsza, Wielkopolski i Łódzkiego. Startowały dziewczęta z rocznika 2006 i mł. Głównym celem było krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Cele szkoleniowe były równie ważne: wszechstronne doskonalenie siatkarskiego rzemiosła poprzez wprowadzenie rotacji po każdej zagrywce i brak libero. System gry każdy z każdym oraz runda finałowa o miejsca 1, 3 i 5. Ostatecznie triumfował zespół KS Metro wygrywając 2:0 z GLKS Nadarzyn. Mosiaczki po trzech zwycięstwach w grupie walczyły z NOSiRem  o 3 miejsce w małym finale. Wygrana 2:0 i ostatecznie 3 miejsce. Piąte miejsce wywalczył zespół Siatka Zgierz, pokonując Siatkarza Koło. Wszystkie zespoły otrzymały słodkie nagrody, nagrody rzeczowe, a pierwsza trójka została nagrodzona pucharami.

Klasyfikacja końcowa:
1. KS Metro Warszawa
2. GLKS Nadarzyn
3. MOS Wola Warszawa
4. NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki
5. Siatka Zgierz
6. Siatkarz Koło


Karolina Pietraszek, trenerka zespołu KS METRO: Jestem bardzo zadowolona z postawy na boisku wszystkich dziewczyn. Szansę pokazania się dostała dziś każda i każda zrobiła to na miarę swoich możliwości, co bardzo cieszy. Oczywiście, było zauważalnych kilka błędów, które będziemy starać się eliminować na treningach. Należą się ogromne gratulacje za zajęcie I miejsca, co miało również miejsce w poprzednim turnieju, a śmiało można powiedzieć, że poziom tego turnieju był wyższy od poprzedniego. Podziękowania należą się również niezastąpionym kibicom - rodzicom, których wsparcie w najtrudniejszych momentach jest niezastąpione.

Trener Dariusz Kopaniak, dyrektor KS METRO, pomysłodawca rozgrywek Siatkarskie Fundamenty: Sędziując dzisiaj kilka spotkań utwierdziłem się po raz kolejny w przekonaniu, że szóstki dla tej kategorii wiekowej to dobry pomysł. Długie wymiany, początki pełnych taktycznych ustawień, oswajanie się z wymiarami prawdziwego siatkarskiego boiska. Zaanagażowanie i pasja zawodniczek, sportowa postawa fair-play, ogromne umiejętności techniczne, nic tylko bić wszystkim brawo. Wielkie gratulacje dla trenerów za przygotowanie zespołów, podziękowania dla Radka Krukowskiego za zorganizowanie terminu i sali. Mam nadzieję, że w styczniu spotkamy się na trzecich Siatkarskich Fundamentach w sezonie 2018/2019. 

Na marginesie jedna uwaga. Dziwi trochę brak chęci udziału w Siatkarskich Fundamentach zespołów chłopców. Na początku sezonu zgłosiły się raptem dwa kluby, a potem zapadła cisza. Trochę szkoda, bo ubiegłoroczny turniej chłopców dla rocznika 2005 wypadł imponująco. Pozostaje mieć nadzieję, że przykład dziewcząt  i ich wspaniała gra zachęcą do startu w tych rozgrywkach ich rówieśników.

Założenia Siatkarskich Fundamentów: TUTAJ