Klub Sportowy Metro

 

3 miejsce młodzików KS METRO w turnieju Wola Cup

 

Finał był tuż, tuż.

W dniach 16-18 listopada na hali OSiR Redutowa odbył się 32. Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Młodzików WOLA CUP.  Udział wzięło 16 zespołów w tym jeden zagraniczny - Hot Volleys Vien.

Trener Michał Pyra: "Zagraliśmy bardzo udany turniej, szanse gry otrzymywali wszyscy zawodnicy, a co najważniejsze w każdym secie utrzymywaliśmy wysoki poziom sportowy. W fazie grupowej bez straty seta pokonaliśmy zespoły z Kielc, Gdańska i Poznania. W ćwierćfinale ograliśmy bez większych kłopotów dobrych znajomych z mazowieckiej ligi młodzików - RCS Czarnych Radom. Mecz półfinałowy z drużyną z Wiednia to prawdopodobnie najciekawsze i najbardziej zacięte starcie w tym turnieju. Pomimo zaciętej walki przegrywamy w tie-breaku 13:15 i tracimy szansę na zwycięstwo w turnieju. Uważam jednak, że spotkanie to niesie za sobą największą wartość szkoleniową i rywale obnażyli nasze braki w pewnych elementach. Trzeba jednak podkreślić, że drużyna ze stolicy Austrii to młodzicy, ale według systemu austriackiego tzn. urodzeni w 2002 roku i młodsi. Przewaga fizyczna była widoczna gołym okiem i tylko dzięki pełnej koncentracji i zaangażowaniu naszych zawodników mogliśmy z nimi walczyć jak równy z równym. Na zakończenie turnieju w meczu o 3. miejsce z zespołem Anbud MKS Będzin, na parkiecie pojawili się zawodnicy którzy grali stosunkowo najmniej w przebiegu całego turnieju i co najważniejsze poradzili sobie znakomicie wygrywając 2-0."

KS METRO Warszawa w składzie: Bakaj, Broda, Darczuk, Gawryś, Klimek, Koniuszewski, Kozłowski, Kukliński, Linkiewicz, Maskiewicz, Matyja, Michalecki, Mirowski, Piecek.

Najlepszym zawodnikiem zespołu został Jakub LINKIEWICZ.

KS Metro Warszawa - DMKS Plas Kielce 2:0 (25:14, 25:16)  
KS METRO WARSZAWA – TREFL GDAŃSK 2-0 (25:20, 26:24)  
KS METRO WARSZAWA – KS ENERGETYK POZNAŃ 2-0 (25:21,25:19)  
KS METRO WARSZAWA - RCS CZARNI RADOM 2-0 
KS METRO WARSZAWA - HOT VOLLEYS VIEN 1-2 (25:22, 14:25, 13:25)
KS METRO WARSZAWA - ANBUD MKS BĘDZIN 2-0 (25:16, 25:19)