Klub Sportowy Metro

 

Świetny ligowy weekend młodzików!

 

Trzy zespoły KS METRO zagrają w I lidze!!!

W dniach 10-11 listopada rozegrano drugą rundę turniejów ligowych młodzików na Mazowszu. Pierwsza liga zagrała w Radomiu (METRO I i METRO III), natomiast druga liga w Wołominie (METRO II).

I liga

METRO I  - rocznik 2004
Skład: Broda, Darczuk, Koniuszewski, Kozłowski, Linkiewicz, Maskiewicz, Matyja, Michalecki, Mirowski, Piecek.  

Trener Michał Pyra: Świetny turniej w naszym wykonaniu, bardzo pewne zwycięstwa i kolejne cenne punkty do tabeli ligowej. Chłopcy wreszcie pokazali na co ich stać i bez większych problemów ograli wszystkich rywali. Zdecydowanie najciekawszym meczem było ostatnie starcie z gospodarzami turnieju - Czarnymi Radom. Bardzo wysoki poziom gry obu drużyn sprawił, że set rozstrzygnął się dopiero w końcówce, a niektóre wymiany wyglądały niczym z parkietów kadeckich. W drugim secie bardzo szybko zdobyliśmy sporą przewagę której nie wypuściliśmy już do samego końca. Szczerze mówiąc nigdy nie widziałem mojego zespołu tak dobrze zagrywającego, większość serwisów odrzucała rywali od siatki, a ponadto 6 punktów zdobyliśmy bezpośrednio zagrywką. Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom za obecność i doping, a także organizatorom za sprawną organizację turnieju oraz niezapomniany moment odśpiewania hymnu w samo południe w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

KS METRO I - KS METRO III 2-1
KS METRO I - UMKS MOS Wola 2-0
KS METRO I - UKS Olimp Ostrołęka 2-0
KS METRO I - UKS Plas Warszawa 2-0
KS METRO I - RCS Czarni Radom 2-0

METRO III – rocznik 2004/6
Skład: Marcel Bakaj, Kacper Klimek, Franek Gawryś, Antek Pająk, Wojtek Kukliński, Kuba Rząca, Sebastian Tomczak, Marcin Zonko

Trener Patryk Sadlej : Utrzymanie się w pierwszej lidze to ogromny sukces chłopaków, który pokazuje spory potencjał rocznika 2004. Po pierwszym dniu, gdzie po bardzo dobrych meczach przegraliśmy niestety trzy tie-breaki, w niedzielę musieliśmy wygrać obydwa spotkania, aby móc w kolejnym turnieju ponownie  zagrać w I lidze. Chłopaki byli bardzo zmęczeni i gra się nie kleiła, a mimo to potrafiliśmy przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, za co należy się ogromny szacunek. 
I jeszcze komentarz trenera Michała Pyry: Piękna walka chłopaków, jestem bardzo zadowolony że tak wiele cennych setów graliśmy jak równy z równym. Tak naprawdę mogliśmy sprawić więcej niż jedną niespodziankę ale najważniejsze, że ta jedna - bo tak należy nazwać zwycięstwo nad zespołem MOS-u Wola - daje nam utrzymanie w I lidze. 

KS METRO III - KS METRO I 1-2
KS METRO III - RCS Czarni Radom 1-2
KS METRO III  - UKS Plas Warszawa 1-2
KS METRO III - UMKS MOS Wola 2-1
KS METRO III - UKS Olimp Ostrołęka 2-0

Tabela końcowa I ligi 
1. KS METRO I 
2. RCS Czarni Radom
3. UKS Plas Warszawa
4. KS METRO III
5. UMKS MOS Wola Warszawa - spadek
6. UKS Olimp Ostrołęka - spadek

Kolejną drugą rundę mazowieckich turniejów młodzików zaplanowano na 1-2 grudnia.

II liga

METRO III rocznik 2005 
Sklad: Grabek, Szczucki, Kozłowski Michał, Urbański, Lipiński, Kozłowski Wiktor, Polański, Wójcik, Niemiec, Gil, Misztal, Sikora

Wyniki:
METRO II - MOS Wola II 2-0 (25-13, 25-14)
METRO II - KPS Siedlce 2-1 (25-12, 25-27, 15-10)
METRO II - Polonez Wyszków 1-2 (25-23, 23-25, 10-15)
METRO II - MDK Warszawa 1-2 (21-25, 25-21, 11-15)
METRO II - Piątka Wołomin 2-0 (25-21, 25-20)

Kolejność końcowa:
1. Piątka Wołomin 4zw sety 8-2 - awans do I ligi
2. KS METRO 3zw sety 8-5 awans do I ligi
3. Polonez Wyszków 3zw sety 7-6
4. KPS Siedlce 2 zw sety 6-6
5. MDK Warszawa 2zw sety 5-8 spadek do III ligi
6. MOS Wola II 1zw 2-9 spadek do III ligi

Trener Piotr Dwojak: Turniej niezwykle wyrównany, jedynie gospodarz był zespołem zdecydowanie lepszym od reszty uczestników. O awansie jak i o spadku decydował stosunek setów. Turniej rozpoczęliśmy od łatwego zwycięstwa z drugim zespołem MOS-u. Mecz był dobrą okazją do zaprezentowania się wszystkich zawodników. Wygrana z Siedlcami i porażka z Wyszkowem dała nam II miejsce po pierwszym dniu turnieju. 
Drugiego dnia przegrywamy z MDK-iem 1-2. Ostatni mecz gramy z zespołem gospodarzy. Trener Wołomina, mając zapewnione zwycięstwo daje szansę gry zawodnikom rezerwowym. Młodsi Metrowcy wykorzystali szansę i wygrywając 2-0 awansowali do I ligi ! Bardzo cieszy awans, a jeszcze bardziej to jak Ci chłopcy zaczynają się zachowywać. Choć byliśmy zespołem młodszym,  fizycznie słabszym, to nasza dobra gra, walka o każdy punkt i atmosfera, którą stworzyliśmy, dały nam awans do I ligi.  Gramy coraz lepiej w obronie, naszym atutem jest też zagrywka. Chciałbym wyróżnić Wojtka Polańskiego, który zagrał z nami pierwszy turniej i pokazał się z bardzo dobrej strony, zdobywając wiele punktów w bloku i zagrywce. 

Dziękuję rodzicom za doping i wsparcie podczas całego turnieju. 

Sklad I ligi na kolejny trzeci weekend ligowych rozgrywek w dniach 1-2 grudnia 2018.

KS METRO Warszawa I
KS METRO Warszawa II
KS METRO Warszawa III

UKS Plas Warszawa I
RCS Czarni Radom I
UKS Piątka Wołomin 

Dodajmy, bez fałszywej skromności, że jest to chyba pierwszy przypadek w mazowieckich rozgrywkach, by w pierwszej lidze młodzików grały trzy zespoły z jednego klubu!