Klub Sportowy Metro

 

Młodziczki i młodzicy KS METRO liderami na Mazowszu!

 

Po pierwszej rundzie mazowieckich turniejów ligowych kategorii młodzik (rocznik 2004 i młodsi).

CHŁOPCY

I Liga (turniej rozegrano 20-21 X w Mrozach)

METRO I 
Skład: Broda, Darczuk, Koniuszewski, Kozłowski, Linkiewicz, Maskiewicz, Matyja, Michalecki, Mirowski, Piecek.

METRO nie miało sobie równych i bez straty seta zakończyło rywalizację na pierwszym miejscu.

Trener Michał Pyra: Pomimo ostatecznie dobrego wyniku, mam poważne zastrzeżenia do boiskowej postawy i poziomu koncentracji moich zawodników. Wiele razy byliśmy w trakcie tego turnieju w poważnych kłopotach, które nie mogą nam się zdarzać na tym poziomie rywalizacji. Po raz kolejny jednak drużyna udowadnia, że potrafi odrabiać duże straty punktowe pod presją - w meczu z MOS Wola ze stanu 11-18 na 25-20, czy z KPS Siedlce z 20-24 na 26-24. To cenna umiejętność, ale zdecydowanie wolałbym abyśmy nie mieli takich przestojów. Warto też zaznaczyć że z zespołem z Radomia, który na pewno jest jednym z faworytów do medalu zagraliśmy najlepsze spotkanie, nie mając kompletnie żadnych problemów w obu setach co potwierdza, że przy pełnej mobilizacji naprawdę potrafimy grać fajną i przyjemną dla oka siatkówkę. Dziękuję wszystkim rodzicom za obecność na hali w Mrozach oraz Tymonowi Sternikowi, który pomimo kontuzji przyjechał na turniej wspierać swoich kolegów oraz bardzo mi pomagał prowadząc meczowe statystyki.

Tabela końcowa I ligi:
1.Metro Warszawa
2.Mos Wola Warszawa
3.Czarni Radom
4.Olimp Ostrołęka
5.MKS MDK Warszawa – spadek
6.KPS Siedlce - spadek

II Liga

METRO II (rocznik 2005)

Skład: Kozłowski Wiktor, Grabek, Niemiec, Szczucki, Rykowski, Kozłowski Michał, Wójcik, Lipiński, Urbański, Raczek, Reluga, Gil, Sikora

Wyniki
METRO II - METRO III 0-2 (21-25,15-25)
METRO II - UKS Piątka Wołomin 0-2 (20-25, 22-25)
METRO II - RCS Czarni Radom II 2-0 (25-23, 25-19)
METRO II - KS Saska Warszawa 2-1 (22-25, 25-22, 15-12)
METRO II - Plas Warszawa 0-2 (13-25, 17-25)

Trener Piotr Dwojak: Końcowy wynik odzwierciedla poziom, który na ten moment prezentujemy. Przez miesiąc wykonaliśmy sporo pracy co było widoczne podczas turnieju. Dobrze gramy w zagrywce, dodatkowo mamy wysoką skuteczność na kontrach. Niestety sporo punktów tracimy w przyjęciu i mamy problem z atakami z piłek sytuacyjnych. Za dwa tygodnie kolejny turniej, choć czasu jest mało to będziemy dobrze przygotowani.

METRO III (rocznik 2004,2006) 
Skład: Marcel Bakaj, Kacper Klimek, Franek Gawryś, Antek Pająk, Wojtek Kukliński, Kuba Rząca, Sebastian Tomczak, Tymon Zalewski, Marcin Zonko i Mateusz Bury.

W sobotę na początek odbyło się starcie z Metrem II, które wygraliśmy 2:0. Następnie mecz z mocnym Plasem Warszawa i porażka 1:2. Na koniec pod kontrolą wygrany mecz z Saską. Mając jedną porażkę na koncie w niedzielę musieliśmy wygrać obydwa pojedynki żeby awansować do I ligi. Pierwsze spotkanie z drugim zespołem Radomia wygrana 2:0 i na koniec mecz o awans z gospodarzami turnieju czyli Wołominem. Po bardzo zaciętym boju Metro III wygrywa 2:1 tym samym melduje się w I lidze. 
Trener Patryk Sadlej : Jestem bardzo zadowolony z postawy chłopaków, tak naprawdę można wyróżnić wszystkich z 2004, a także całkiem dobrze spisywali się młodsi koledzy z 2006 na zadaniowych zmianach oraz mocno dopingowali swoich starszych kolegów, co bardzo cieszy. Na pewno przed turniejem faworytem był Plas i z tej roli się wywiązał. Jednak o mało nie sprawiliśmy niespodzianki. Pierwszy set z wyniku 23:20 dla nas, niestety po grze na przewagi, przegraliśmy. Drugi set podobny do pierwszego, ale wyciągnięte wnioski i końcówka wygrana. Tie break totalnie nam nie wyszedł i choć pozostał mały niedosyt to postawa chłopaków jak i gra mogły się podobać. Ponadto decydujący mecz o awans do I ligi rozgrywany z Wołominem był pokazem fajnej siatkówki obydwu ekip. Mnóstwo mocnych ataków, spektakularnych bloków i dobrych obron z jednej i drugiej strony. O awansie zadecydował tie break gdzie więcej zimniej krwi zachowali Metrowcy, byliśmy o włos lepsi od gospodarzy i możemy cieszyć się z możliwości gry w I lidze. 

Klasyfikacja końcowa II ligi:
1. Plas Warszawa - awans
2. Metro III - awans
3. Wołomin
4. Metro II
5. Saska Warszawa - spadek
6. Radom II - spadek

Kolejną drugą rundę mazowieckich turniejów młodzików zaplanowano na 10-11 listopada. 

DZIEWCZĘTA

I Liga

METRO I (2004/5)
Skład: Staniszewska, Filip, Zagumny (kpt), Raszkowska, Dalach O., Dalach W., Malak, Kruk, Czuchaj, Gawin, Pieńkowska, Olszewska, Szlak, Głogowska.

Trener Dariusz Kopaniak: W pierwszym dniu turnieju w Nowym Dworze Maz. zagraliśmy trzy dobre spotkania, wygrywając pewnie po 2:0 z MOS Wola (do 16 i 18), z NOSiR NDM (do 18 i 22) oraz Legionovią (do 15 i 11). W meczach niedzielnych wyglądaliśmy dziwnie słabo. Fakt, że graliśmy różnymi ustawieniami z wszystkimi rezerwowymi, ale nie tłumaczy to dziwnych przestojów i ogromnej liczby błędów. Po tych perypetiach (jednak pożytecznych szkoleniowo i emocjonalnie – bo kłopoty zawsze czegoś uczą) wygraliśmy z Beta Błonie 2:1 (20, -15, 10) oraz z NIKE Ostrołęka 2:1 (18,-15,7). Z kompletem zwycięstw wygraliśmy I ligę i obejmujemy tym samym prowadzenie w rozgrywkach mazowieckich. 

Tabela końcowa I ligi:
1.METRO Warszawa
2.NOSiR NDM
3.LTS Legionovia
4.MOS Wola
5.NIKE Ostrołęka - spadek
6.BETA Błonie - spadekII Liga

METRO II (rocznik 2005)
Skład: Angelika Grodzka, Zuzia Kuśmierczyk, Nina Rogala, Emilia Grabowska, Wiktoria Telecka, Marianna Mikiewicz, Ola Szymankiewicz, Hania Gutmańska, Julia Bechcicka, Wiktoria Krzyżanowska, Ania Szafrańska, Agnieszka Leszczyńska

Młodziczkom z 2005 rocznika udało się utrzymać w 2 lidze, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni :)

Trenerka Martyna Kwiatkowska: Pierwszego dnia w Radomiu przegrałyśmy 2:0 z bardzo fajnym zespołem, jakim jest Krótka Mysiadło. Dziewczyny nie pokazały się z najlepszej strony, można powiedzieć, że przespały całe spotkanie i szanse na zwycięstwo. Szybko jednak się obudziłyśmy, wygrywając pewnie 2:0 z Volley Płock, a następnie po zaciętej walce z gospodarzami Radomką 2:1. Po pierwszym dniu wspólnie doszłyśmy do wniosku, że pierwszy mecz powinien wyglądać inaczej....Mam nadzieję, że wyciągniemy z tego wnioski i za miesiąc zrewanżujemy się ekipie z Mysiadła (a będzie okazja). Drugi dzień niestety nie przyniósł nam żadnego zwycięstwa. Wyniki spotkania 1:2 z Nadarzynem oraz 0:2 z Ateną nie oddają tak naprawdę tego jak dobrze nasze dziewczyny zagrały. Wielu elementów nam zabrakło, a zwłaszcza podczas ostatnich piłek. Nie spuszczamy głów, ponieważ nie mamy ku temu powodów. Trenujemy dalej i kto wie, może za jakiś czas spotkamy się ze starszymi koleżankami z METRA w I lidze :)
Dziękujemy wszystkim za wsparcie i miłe słowa.

Tabela końcowa II ligi:
1. UKS Atena I Warszawa – awans
2. GLKS I Nadarzyn – awans
3. MUKS Krótka Mysiadło
4. METRO II Warszawa
5. MUKS Volley Płock - spadek
6. MUKS Radomka Radom - spadek


III Liga 
METRO III (rocznik 2006)
Skład: Chincz Gabrysia, Frey Amelia, Łabanowska Hania, Subda Alicja, Salbert Jagoda, Żukowska Dominika (Kapitan), Osadnik Julia, Szulińska Ola, Kwasiborska Gosia, Wielgosz Wiktoria

Najmłodsze młodziczki KS METRO z rocznika 2006 rozegrały turniej w Międzyborowie. W sobotę pierwszym przeciwnikiem były zawodniczki z Lesznowoli. Mecz nie trwał długo, nasze dziewczyny nie stawiły dużego oporu. Brakowało dobrego przyjęcia. Można było dostrzec kilka dobrych akcji, ale było ich niestety za mało. Długie przestoje i mało walki w obronie sprawiły, że mecz zakończył się wynikiem 0:2. Kolejnym przeciwnikiem był warszawski Plas. Mimo że i ten mecz zakończył się niekorzystnym dla nas wynikiem, to postawa dziewczyn była nieco lepsza. Momenty fajnej siatkówki przeplatane były błędami w komunikacji, z jednej strony walka w obronie i odważny atak, a chwilę później piłka przebita "za darmo" wpadała na czysto w nasze boisko. Ostatni mecz tego dnia dziewczyny rozegrały z zawodniczkami Poloneza Wyszków. Spokojnie można powiedzieć, że był to najlepszy mecz podczas turnieju. Mecz rozstrzygnął się dopiero w tie-break'u wynikiem 15:13 dla Wyszkowa. Zaangażowanie i gra naszych dziewcząt mogła cieszyć każde oko.
Niedzielę rozpoczął mecz z gospodarzem turnieju Wrzosem Międzyborów. Pierwszy set był senny, słabe przyjęcie nie pozwalało na wyprowadzenie dobrej akcji i choć w połowie seta dziewczyny zaczęły gonić przeciwniczki to niestety sporo zabrakło. Kolejny set nie zapowiadał wielkiej zmiany, dopóki piłki nie dostała nasza kapitan i pewną zagrywką przełamała passę przeciwniczek, a to doprowadziło do odrobienia dużej straty punktowej i w ostateczności wyniku 1:1 w setach. Emocje i dobra gra towarzyszyły również w trzecim secie, ale to "Wrzoski" zagrały lepszego seta i wygrały 2:1.
Po meczu z Międzyborowem został nam mecz o "być albo nie być" w trzeciej lidze. Ten, dla nas, mały finał z Iskrą Warszawa dawał utrzymanie wygranej drużynie. Nasze dziewczyny wyszły bardzo zmotywowane, każda grała na 100% co zaowocowało zwycięstwem 2:0 i ogromnymi uśmiechami na twarzach!

Trenerka Karolina Pietraszek: Mimo słabego bilansu wygranych meczów, cieszę się, że dziewczyny walczyły do ostatniego spotkania. Każda dostała szansę wykazania się na boisku podczas turnieju i jestem zadowolona, że każda to wykorzystała. Dobrze, że jako najmłodsze w rozgrywkach mamy możliwość ogrywania się z dobrymi zespołami, dzięki czemu wiemy nad czym pracować. Chcę pogratulować jeszcze raz moim zawodniczkom utrzymania się w lidze, a rodzicom podziękować za wsparcie podczas tego siatkarskiego weekendu.

Tabela końcowa III ligi:
1. UKS Polonez Wyszków – awans
2. UKS Plas Warszawa – awans
3. UKS II Lesznowola
4. LKS Wrzos Międzyborów
5. KS Metro III Warszawa
6. UKS Iskra Warszawa - spadek


Gratulacje dla wszystkich zespołów KS METRO! 
Przypomnijmy, że w rozgrywkach mazowieckich młodziczek startuje 46 zespołów! Nasze trzy ekipy plasują się aktualnie na pozycjach 1, 10 i 17.

Kolejny weekend ligowy młodziczek 17-18 listopada.