Klub Sportowy Metro

 

"100 lat Polska Niepodległa"

 

Dobry występ minisiatkarzy KS METRO

7 października odbył się I ogólnopolski turniej "100 lat Polska Niepodległa" dla chłopców organizowany przez KS Saska Warszawa. Metrowcy z roczników 06 07 i 08 wystartowali odpowiednio w kategoriach czwórek trójek i dwójek.

Metro w kategorii czwórek nie miało sobie równych i po pewnym zwycięstwie w grupie zameldowało się w półfinale wygrywając z KS Saska. W finale po pewnie wygranym pierwszym secie z drużyną Wołomina wkradło się rozluźnienie przez co o złocie zdecydował tie break gdzie Metro zwyciężyło dość pewnie. Najlepszym zawodnikiem tej kategorii został wybrany Marcin Zonko. 

W trójkach wystartowaliśmy dwoma zespołami. W tej kategorii turniej był bardzo mocno obsadzony. Dodatkowo spora trema spowodowała, że obydwa zespoły Metra spotkały się w meczu o piąte miejsce, gdzie lepszy okazał się pierwszy zespół. 

W kategorii dwójek najmłodsi chłopcy spisali się bardzo dobrze trafiając do strefy medalowej. Tam po zaciętym meczu przegranym jednym punktem musieliśmy zadowolić się grą o 3 miejsce. Po długim i wyrównanym pojedynku chłopcy wywalczyli upragnione medale.

"Turniej należy uznać za udany. Czwórki zgodnie z oczekiwaniami wygrali swoje zawody. Pozostałe zespoły były na trochę niższym poziomie, ale przykład z finału pokazuje, że trzeba być skoncentrowanym do końca. Trójki zagrały poniżej oczekiwań, chłopaki na treningach prezentują się ciutke lepiej i szkoda, że nie pokazali pełni swoich możliwości. Na pewno jest spory potencjał co nawet pokazał II zespół przegrywając zaledwie 1 punktem z późniejszym triumfatorem zawodów - Treflem Gdańsk. Najbardziej zadowolony jestem z postawy dwójek, chłopcy mieli lepsze i gorsze chwile na turnieju jednak swoją determinacją wywalczyli brązowy medal." - mówi trener KS Metro, Patryk Sadlej

Składy zespołów KS METRO: 
Czwórki
Zonko Marcin, Zalewski Tymon, Bekasiewicz Adam, Bury Mateusz, Lisiecki Krzysztof. 
Trójki 
METRO I: Filip Piotr, Szymosz Piotr, Sadowski Piotr 
Metro II: Kus Kuba, Sienicki Antek, Szustowicz Maks
Dwójki
Maskiewicz Mikołaj, Jędrych Maciej, Szczucki Jacek.

Klasyfikacja końcowa:
Czwórki 
1.Metro 
2. Wołomin
3. Saska 

Trójki 
1.Trefl Gdańsk 
2. Wifama Łódź 1
3. Wifama Łódź 2
4. Bzura Ozorków 
5. Metro I
6. Metro II


Dwójki 
1. Bzura Ozorków 
2. Trójka Kobyłka
3. Metro