Klub Sportowy Metro

 

Udany start młodziczek

 

Inauguracja rozgrywek ligowych na Mazowszu

W turnieju rozstawieniowym w dniach 29-30 września 2018 wystartowało 47 zespołów. Po dwóch dniach zmagań zespoły wywalczyły miejsca w grupach ligowych. Pierwsze turnieje ligowe odbędą się w dniach 27-28 października 2018. 

Z satysfakcją odnotowujemy fakt, że w pierwszych trzech ligach, czyli czołowej 18 na Mazowszu, KS METRO ma jako jedyny klub aż trzy zespoły. O ile dobra postawa dwóch starszych ekip METRO I i II nie dziwi to sporą niespodziankę sprawiły nasze najmłodsze młodziczki z rocznika 2006! Nominalnie mogły grać w tym sezonie jeszcze w minisiatkówce w kategorii czwórek, ale decyzja o szybszym przejściu do grania szóstkami już owocuje. Rocznik 2006 oprócz sezonu w młodziczkach będzie również rywalizował w turniejach szóstkowych dla tego rocznika (w ogólnopolskiej obsadzie) organizowanych przez KS METRO pod nazwą Siatkarskie Fundamenty ZOBACZ (najbliższe Fundamenty już 7 października na Ursynowie – szczegóły wkrótce).

Turniej rozstawieniowy młodziczek - podsumowanie

METRO I (2004/5) (awans do I ligi)
Skład: Staniszewska, Filip, Zagumny, Raszkowska, Dalach O., Dalach W., Malak, Kruk, Czuchaj, Gawin, Pieńkowska, Olszewska, Szlak

Trener Dariusz Kopaniak: We wszystkich weekendowych meczach turnieju rozstawieniowego graliśmy poprawnie nie tracąc seta. Wywalczyliśmy pewnie awans do 1 ligi, ale już granie w turniejach ligowych nie będzie takie proste.  Jest kilka zespołów, które dysponują niezłym siatkarskim potencjałem i rywalizacja na Mazowszu o awans do rozgrywek ogólnopolskich zapowiada się interesująco. 
Gratulacje dla dziewcząt za awans i podziękowania dla rodziców za weekendowe wsparcie.

I liga
Beta Błonie
KS Metro I Warszawa
UMKS MOS Wola I Warszawa
LTS Legionovia I Legionowo
NOSiR I Nowy Dwór Maz.
OTPS Nike I Ostrołęka

METRO II (2005) (awans do II ligi)
Skład: Angelika Grodzka, Zuzia Kuśmierczyk, Nina Rogala, Emilia Grabowska, Wiktoria Telecka, Marianna Mikiewicz, Ola Szymankiewicz, Hania Gutmańska, Julia Bechcicka, Wiktoria Krzyżanowska, Amelia Przeplasko

Trenerka Martyna Kwiatkowska: Pierwszy turniej rozstawieniowy za nami! Przed zawodami ciężko było ocenić na jaką pozycję stać nasze dziewczyny, myślę że same do końca nie wiedziały jaką siatkówkę grają. Dwudniowe zmagania pokazały, że dziewczyny z 2005 rocznika prezentują naprawdę dobry poziom o czym świadczy wywalczona 2 liga! Młode metrówki podczas wszystkich spotkań wykorzystywały na maxa swoje atuty, a największym z nich zdecydowanie była zagrywka, która większości drużyn sprawiała sporo problemów. Jestem zadowolona z moich dziewczyn a tym bardziej, że w turnieju rozstawieniowym "otarłyśmy" się dziś o 1 ligę, przegrywając z Nike Ostrołęka 1:2. Dużo pracy przed nami, ale chyba o to chodzi, aby stawać się coraz lepszym :). Dziękuję dziewczynom za emocjonujący weekend, a rodzicom za wsparcie!

II liga
MUKS Krótka Mysiadło
GLKS I Nadarzyn
KS Metro II Warszawa
MUKS Radomka Radom
UKS Atena I Warszawa
MUKS Volley Płock

METRO III (2006) (awans do III ligi)
Skład: Chincz Gabrysia, Frey Amelia, Łabanowska Hania, Osadnik Julia, Piechocka Alicja, Salbert Jagoda, Subda Alicja, Tyburczy Kasia, Wielgosz Wiktoria, Żukowska Dominika 

Trenerka Karolina Pietraszek: Gdy emocje po turnieju rozstawieniowym młodziczek trochę już opadły, jako pierwsze chcę powiedzieć - GRATULACJE! W sobotę swój pierwszy mecz rocznik 2006 zagrał z MOS Wola. Starsze rywalki nie dały rozegrać się naszym zawodniczkom i pewnie wygrały 2:0. Następne mecze z UKS Atena II i Esperanto I potoczyły się już na naszą korzyść. Pozwoliło to naszym młodym zawodniczkom awansować do drugiej fazy turnieju. Drugiego dnia najlepiej dziewczyny pokazały się w ostatnim meczu z Praską "30" . Wygrana dała nam miejsce w 3 lidze. 
Podsumowując miniony weekend – zawodniczki z METRO III pokazały się z bardzo dobrej strony, walczyły o każdy punkt, na każdy mecz wychodziły zmotywowane i skupione. Bardzo dobra gra w obronie i zagrywce, a także odważna gra na siatce dała nam naprawdę bardzo dobry wynik. Wszystkim dziewczynom należą się jeszcze raz ogromne gratulacje! Podziękowania oczywiście dla rodziców!

III liga
UKS Polonez Wyszków
KS Metro III Warszawa
UKS Iskra Warszawa
UKS II Lesznowola
UKS Plas Warszawa
LKS Wrzos Międzyborów