Klub Sportowy Metro

 

Udany start młodzików!

 

Rozpoczecie rozgrywek ligowych chłopców na Mazowszu.

W sobotę 22 września 2018 rozegrano turnieje rozstawieniowe w Mistrzostwach Mazowsza Młodzików (rocznik 2004 i młodsi). Wystartowały trzy zespoły KS METRO.  

METRO I (rocznik 2004)
Skład: Broda, Darczuk, Koniuszewski, Kozłowski, Michalecki, Mirowski, Piecek, Sternik

Trener Michał Pyra: Wygrana w turnieju rozstawieniowym nie była dla nas wymagającym zadaniem. Pewnie i bez straty seta meldujemy się w 1 lidze młodzików gdzie rywalizacja na pewno nie będzie już taka łatwa.

METRO II (rocznik 2005)
Skład: Michał Grabek,  Michał Niemiec, Michał Kozłowski, Wiktor Kozłowski, Kacper Lipiński, Robert Urbański , Jakub Wójcik, Kacper Rykowski, Marcin Gil, Mikołaj Raczek, Szymon Sikora

Trener Piotr Dwojak: Nie mogłem się doczekać pierwszego turnieju. Byłem ciekaw jak mój zespół zaprezentuje się na tle innych mazowieckich zespołów. Wygraliśmy 3 na 4 spotkania. Chłopcy prezentowali się bardzo dobrze na tle innych zespołów. Myślę, że kluczem do zwycięstw była bardzo mała ilość popełnianych błędów własnych. Podczas pierwszych treningów, sporo nad tym pracowaliśmy, tym bardziej cieszę się z osiągniętego wyniku.

METRO III
Skład: Marcel Bakaj, Kacper Klimek, Michał Sobecki, Antek Pająk, Wojtek Kukliński, Kuba Rząca, Sebastian Tomczak, Tymon Zalewski, Timote Antiga i Kuba Staniszewski.

Metro III to zespół złożony z rezerw rocznika 2004 zasilony najlepszymi chłopakami z rocznika 2006. 

Trener Patryk Sadlej: W pierwszym meczu trafiliśmy na Ostrołękę, która jak się później okazało wygrała całą grupę. Szkoda tego spotkania, bo rywal zdecydowanie był w naszym zasięgu, jednak postawa w tym meczu została słusznie ukarana porażką. Kolejne pojedynki to dużo lepsza gra, a na koniec mecz o 2 miejsce w którym chłopaki zagrali koncertowo. 2 liga dla tego zespołu to dobry start, a także nauczka, aby w przyszłości nie podchodzić do gry tak jak we wspomnianym meczu z Ostrołęką. Cieszy późniejsza dobra postawa zarówno chłopaków z 04 jak i wchodzących na krótsze jak i dłuższe zmiany chłopców z 06, dla których było to duże doświadczenie.

Pierwsze turnieje ligowe Mistrzostw Mazowsza Młodzików zostaną rozegrane w weekend 20-21 października 2018.

I LIGA
KS METRO Warszawa 
UMKS MOS Wola Warszawa 
RCS Czarni Radom 
UKS Olimp Ostrołęka 
KPS Siedlce 
MKS MDK Warszawa 

II LIGA
UKS Piątka Wołomin I
RCS Czarni Radom II
UKS Plas Warszawa
KS Metro Warszawa III
KS Saska Warszawa
KS Metro Warszawa II