Klub Sportowy Metro

 

Paweł Zagumny ambasadorem KS Metro Warszawa!

 

Mistrz Świata, Mistrz Europy, Złoty Medalista Ligi Światowej, Srebrny Medalista Pucharu Świata… Najlepszy polski rozgrywający wszech czasów – Paweł Zagumny został ambasadorem Klubu Sportowego Metro Warszawa.

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich siatkarzy dołączył do metrowskiej rodziny by pomagać w jej marketingowym i sportowym rozwoju. Paweł Zagumny będzie od nowego sezonu współpracował z zawodnikami grup młodzieżowych – przede wszystkim rozgrywającymi.  Na doświadczenie i rady Pawła mogą także liczyć trenerzy pracujący w KS Metro Warszawa, których będzie wspierał w codziennej pracy.  

- Postanowiłem całym sobą podpisać się pod tym metrowskim projektem. Choć jestem wychowankiem innego warszawskiego Klubu  (MKS MDK Warszawa), to jednak Ursynów od zawsze był mi bardzo bliski. Projekt jaki tworzy się tutaj od lat, z roku na rok przybiera coraz ciekawszych kształtów. Mam nadzieję, że swoją osobą pomogę w jego realizacji i wspólnie będziemy cieszyć się z kolejnych sukcesów KS Metro Warszawa. Od lat obserwowałem Klub Metro, nie bez powodu wychowankami tego Klubu będą moi siostrzeńcy i córka. Widzę, że pracuje tu doświadczona i pełna pasji kadra trenerska, a Klub otoczony jest pełnymi zapału i chęci do pracy ludźmi. Jestem przekonany, że nasza wspólna praca przyniesie wymierne korzyści już niebawem. - mówi Paweł Zagumny, ambasador KS Metro Warszawa.

Klub Sportowy Metro Warszawa szkoli, uczy i wychowuje siatkarskie pokolenia już od 24. lat. Trzech Mistrzów Świata, Mistrzowie Europy, Olimpijczycy, Reprezentanci Polski w kategoriach młodzieżowych oraz kilkunastu Wychowanków i Absolwentów w składach zespołów Plusligi i czołowych lig zagranicznych to najlepsza wizytówka ursynowskiego Klubu.

Wicemistrzostwo Polski juniorów, IV miejsce na Mistrzostwach Polski młodziczek, Mistrzostwo Mazowsza Juniorów, Wicemistrzostwo Mazowsza Kadetów, Mistrzostwo Mazowsza Młodzików czy Brąz Mistrzostw Mazowsza Młodziczek to tylko niektóre z sukcesów Klubu minionego sezonu.

Mamy nadzieję, że współpraca z tak wspaniałym i utytułowanym zawodnikiem, który nie bez powodu był nazywany „geniuszem wśród rozgrywających” zaprocentuje kolejnymi sukcesami wychowanków i absolwentów KS Metro Warszawa.

Zdjęcia autorstwa: Anna Klepaczko / LUMIKA / KS Metro Warszawa