Klub Sportowy Metro

 

MEMORIAŁ FREDA

 
 

W dniu 9 marca 2012 roku w wieku 25 lat "Kuba odleciał w najdalszą z możliwych podróży... Bo jest to Podróż, którą trudno jest przewidzieć, ale w którą pewnego dnia wyruszy każdy z nas i z której nikt dotąd jeszcze nic nie napisał".
Ten cytat to fragment wstępu do przepięknie wydanej książki "GRAND TOUR... czyli moje pielgrzymowanie" opartej na zapiskach Kuby z bloga mygrandtour.pl, będącego opisem Jego wspaniałej prawie dwuletniej eskapady po świecie.

Kuba Fedorowicz-Jackowski był wychowankiem Klubu METRO, mistrzem Polski Młodzików z 2002 roku, a w czasach studenckich oddał się wielkiej pasji podróżniczej. 

Pierwszy Memoriał Freda został zorganizowany przez przyjaciół sportowców i podróżników w 2013 roku w pierwszą rocznicę śmierci. W roku 2014 zorganizowano II Memoriał i zapewne spotkania te będą corocznym siatkarsko-sportowo-podróżniczym symbolicznym wspomnieniem o Kubie, które Jego Rodzice tak po II Memoriale skomentowali: Pragniemy gorąco podziękować wszystkim przyjaciołom i znajomym, którzy bezinteresownie poświęcali swój czas i energię, organizując i realizując w tym roku II Memoriał Freda. Dobrze wiemy, że tego rodzaju wydarzenie wymaga niemałych umiejętności i skoordynowanego wysiłku ludzi o wielkich sercach. To dla nas zaszczyt i przyjemność współpracować z Wami. Gratulujemy jeszcze raz zwycięzcom sportowych turniejów i dziękujemy wszystkim uczestnikom II Memoriału Freda za to, że w ten wiosenny dzień zechcieli w nim uczestniczyć.
Dziękujemy też wszystkim, którzy przybyli 8 marca na Wieczór z Książką Kuby. Wszystkim tym, którzy nie mogli być z nami w ten weekend – dziękujemy za dobre słowa, listy, modlitwę i myśli, które w tym dniu szczególnie odczuwaliśmy i które podtrzymywały nas na duchu.

Za nami już III Memoriał, który został zorganizowany w dniu 21 marca 2015 roku.
W roku 2016, dokładnie 19 marca odbył się IV Memoriał Freda. Patrz SZCZEGÓŁY
W roku 2017 zorganizowano V Memoriał Freda. Memoriał składał się z dwóch części:
18 marca SPOTKANIA Info, a 19 marca rozegrano Turniej siatkarski.
10 marca 2018 VI Memoriał Freda zorganizowano w formie wieczornego spotkania w Południku Zero.

W poniższej w galerii kilka zdjęć z czasów METRA, z podróży po świecie, książka a poniżej w załączniku wstęp do książki.

A tutaj wyjątkowe spotkanie z Fredem :)  zobacz FILM

 

 
 

Załączniki