Klub Sportowy Metro

 

Badania lekarskie

 
 

Okresowe Badania Lekarskie

Klub Sportowy METRO Warszawa współpracuje z Centrum Medycznym Sobieskiego w zakresie wykonywania odpłatnych okresowych sportowych badań lekarskich. Przychodnia znajduje się w Warszawie przy ulicy Św. Bonifacego 70. >> MAPKA

Zawodniczki i zawodnicy trenujący w Klubie Sportowym METRO (oraz w szkółkach siatkarskich) mogą zapisywać się telefonicznie na badania lekarskie pod numerami telefonu (22) 842 58 13, (22) 258 68 94.

W ramach współpracy z Klubem METRO Centrum Medyczne Sobieskiego przygotowało następującą ofertę:

Badania wymagane do wydania zaświadczenia: Koszt 20 zł
W tym EKG, morfologia plus OB oraz badanie ogólne moczu.
Powyższe badania wykonuje się raz na rok. 
Dodatkowo raz na dwa lata potrzebne są zaświadczenia od laryngologa oraz okulisty, stwierdzające brak przeciwwskazań do uprawiania sportu. Można takie zaświadczenie uzyskać we własnym zakresie lub skorzystac z odpłatnej wizyty w Centrum Sobieskiego w cenie 90 zł.

Wizyta u sportowego lekarza orzekającego i wystawienie zaświadczenia uprawniającego do gry w piłkę siatkową: Koszt 80 zł.
Lekarz sportowy wydaje zgodę na uprawianie sportu na okres 6 miesięcy.

Sportowe badania lekarskie są obowiązkowe. Udział dzieci w rozgrywkach piłki siatkowej jest możliwy wyłącznie po przedstawieniu przed meczem przez trenera ważnych badań lekarskich podpisanych przez lekarza sportowego. Warto, by badania sportowe dzieci przeprowadzały rzetelnie nie traktując ich wyłącznie jako obowiązek, ale także z uwagi na dbałość o własne zdrowie.