Klub Sportowy Metro

 

Klub Sportowy METRO Warszawa - rok założenia 1994

 
 

 

W ogromnym skrócie prezentujemy historię Klubu Sportowego METRO Warszawa.

ROK 1994
Jesienią 1994 roku Dariusz Kopaniak postanowił założyć w Warszawie nową sekcję siatkówki chłopców. Poznawał procedury prawne pozwalające na stworzenie nowego klubu sportowego oraz przygotowywał plany działalności szkoleniowej. Siatkarski "światek" w Warszawie kręcił się wtedy wokół dwóch mocnych młodzieżowych klubów: MKS MDK i MOS Wola. Do tej zacięcie rywalizującej o prymat w Warszawie pary miał niebawem dołączyć nowy siatkarski klub. Po mozolnych przygotowaniach napisano statut klubu oraz wybrano pierwszy Zarząd stowarzyszenia kultury fizycznej o nazwie Klub Sportowy METRO Warszawa. Jako oficjalną datę powstania KS METRO uznaje się dzień podpisania statutu Klubu przez wszystkich członków stowarzyszenia - 20 grudnia 1994 roku.

ROK 1995
Początek 1995 roku upłynął na poszukiwaniu sali do treningów oraz tworzeniu pierwszej grupy szkoleniowej. Rozpoczęliśmy szkolenie od grupy chłopców z rocznika 1982. Grupę tworzył i trenował Dariusz Kopaniak oraz Marek Sobociński. Trener Krzysztof Zimnicki prowadził nabory rocznika 1983, a najmłodszymi chłopcami z rocznika 1984 zajął się trener Marek Sobociński oraz trener Andrzej Gorzkiewicz. Latem odbył się pierwszy obóz letni w miejscowości Łukta na Mazurach. Przygotowywaliśmy się do sezonu 1995/1996, w którym po raz pierwszy mieliśmy wystartować w rozgrywkach PZPS. Na początku września udało nam się nawiązać współpracę z Liceum Ogólnokształcącym im. L. Kossutha na Ursynowie i właśnie w gmachu tej szkoły stworzyliśmy siedzibę naszego Klubu, a w hali sportowej przy ulicy Hirszfelda 11 rozpoczęliśmy treningi.

ROK 1996
Na początku roku, podczas ferii zimowych w 1996 roku zorganizowaliśmy pierwszy obóz zimowy w Świdnicy. Na tym obozie pracę swoją w KS METRO rozpoczął wtedy jeszcze student warszawskiej AWF trener Wojciech Szczucki. Na początku czerwca 1996 roku zorganizowaliśmy pierwszy turniej o Puchar Przechodni KS METRO. Siatkarskie wakacje kolejny raz spędziliśmy w Łukcie. Czekaliśmy na sezon 1996/97, w którym mieliśmy nadzieję na pierwsze siatkarskie sukcesy.

ROK 1997
Niestety po zaciętej walce w sezonie 1996/97 nie udało nam się awansować do rozgrywek centralnych mistrzostw Polski Młodzików. Zgodnie jednak z przepisami PZPS dwóch naszych zawodników Robert Giziński i Dorian Kowasz brało udział w dalszych rozgrywkach jako wzmocnienie klubu z Ostrołęki. Ostrołęka zakończyła mistrzostwa Polski młodzików na czwartym miejscu i fakt, że nasi siatkarze grali z najlepszymi w Polsce był dla nas ogromnym wyróżnieniem. W klubie powoli rozrastało się szkolenie. Powstały grupy rocznika 1985 i 1986. W klubie pracę rozpoczął kolejny trener, także student AWF w Warszawie, Norbert Majkowski. We wrześniu 1997 roku zanotowaliśmy pierwszy wielki sukces na miarę naszych możliwości. Na turnieju w Zabrzu, uznawanym w środowisku siatkarskim za nieoficjalne mistrzostwa Polski w minisiatkówce, zespół z rocznika 1984 prowadzony przez trenera Krzysztofa Zimnickiego w składzie: Tomasz Warszton, Maciej Gorzkiewicz, Konrad Gradowski i Rafał Szulim zajął pierwsze miejsce! W lokalnej prasie na Ursynowie pojawił się wtedy pierwszy raz tytuł METRO MISTRZEM POLSKI.

ROK 1998
Szkolenie siatkarskiej sekcji KS METRO wciąż się rozwijało. Powstały grupy naborowe roczników 1986 i 1987. Na wiosnę 1998 roku najstarszy rocznik 1982, wzmocniony utalentowanymi zawodnikami z rocznika 1984 sprawił sobie i klubowi wspaniały prezent. W lutym 1998 roku wygraliśmy Puchar Bramy Brandenburskiej w Berlinie, a dwa miesiące później wygraliśmy wielki międzynarodowy turniej w Paryżu!!! Siatkarskie lato znów spędziliśmy w Łukcie. Pomimo udanego sezonu zaczęły w klubie powstawać problemy organizacyjno-finansowe. Zarząd Klubu podjął decyzję o nawiązaniu współpracy z klubem MOS Wola Warszawa w sprawie przekazywania wychowanków KS METRO do dalszego szkolenia w MOS Wola. Od sezonu 1998/99 nasi wychowankowie co roku przechodzili po skończeniu wieku młodzika do MOS Wola. Tym samym pożegnaliśmy rocznik 1982 i 1983, a nasze ambicje szkoleniowe skupiliśmy na kategorii młodzików i tworzeniu kolejnych grup szkoleniowych. Sezon 1998/99 należał do rocznika 1984. Jeszcze jesienią 1998 roku rocznik 1984 prowadzony przez trenera Krzysztofa Zimnickiego wygrał dwa turnieje zagraniczne w Wiedniu i w Pradze. Pod koniec grudnia 1998 roku reprezentacja Mazowsza oparta w 90% na naszych zawodnikach wygrała pod wodzą Krzysztofa Zimnickiego Turniej Nadziei Olimpijskich w Cetniewie. Powołania do młodzieżowej kadry Polski otrzymali: Konrad Gradowski, Tomasz Warszton oraz Damian Orzechowski. Byliśmy dumni i zadowoleni. Marzenia o stworzeniu dobrej siatkarskiej szkółki talentów zostały zrealizowane.

ROK 1999
Wiosna 1999 roku przyniosła nam pierwszy medal na mistrzostwach Polski. Trener Krzysztof Zimnicki wywalczył wraz ze swoim zespołem z rocznika 1984 srebrny medal na mistrzostwach Polski Młodzików w Suwałkach. We wrześniu 1999 roku kolejne sukcesy odnieśliśmy w Zabrzu w minisiatkówce. Rocznik 1986 zajął drugie miejsce w Polsce, natomiast prowadzone przez Wojciecha Szczuckiego dwa zespoły z rocznika 1987 zagrały ze sobą w finale. Metro zajęło zatem pierwsze i drugie miejsce w jednej kategorii wiekowej! W klubie rozpoczęli pracę nowi trenerzy Andrzej Wrotek i Marcin Wrana, którzy objęli opiekę nad rocznikami 1988 i 1989. Z klubu odszedł trener Krzysztof Zimnicki oraz zakończyli współpracę Marek Sobociński, Norbert Majkowski i Andrzej Gorzkiewicz.

ROK 2000
Po mozolnej walce w sezonie 1999/2000 kolejny zespół młodzików KS METRO z rocznika 1985 awansował do rozgrywek centralnych. Drużyna prowadzona w tym sezonie przez Dariusza Kopaniaka dotarła do finałów mistrzostw Polski. W Będzinie po zaciętej walce w meczu o brąz METRO uległo 1:2 drużynie Lechii Tomaszów Mazowiecki. IV miejsce było sukcesem, ale żal było medalu. Bartek Gawryszewski został wybrany najlepszym blokującym finałów. Po siatkarskich wakacjach, które tradycyjnie spędziliśmy w Łukcie, znów mocnym akcentem rozpoczęliśmy sezon 2000/2001. W Zabrzu kolejny raz w najstarszej kategorii minisiatkówki najlepsze było METRO. Zespół z rocznika 1987 w składzie: Bartek Jajszczak, Zbyszek Bartman, Tomasz Walendzik, Michał Kołakowski poprowadził do wygranej trener Wojciech Szczucki. Na bazie dobrze układającej się współpracy z MOS Wola kontynuowaliśmy szkolenie młodzików. Trener Wojciech Szczucki rozpoczął budowanie silnego zespołu złożonego z roczników 1986 i 1987.

ROK 2001
Wiosna 2001 roku zaowocowała kolejnym awansem do finałów mistrzostw Polski Młodzików. Tym razem walka o medale odbywała się w Łodzi. Turniej był dramatyczny i bardzo zacięty. Wielka radość i łzy szczęścia były ukoronowaniem meczu finałowego, w którym METRO wygrało z wyżej notowanym rywalem Gwardią Wrocław 2:0. ZŁOTY MEDAL i MISTRZOSTWO POLSKI. Najlepszym rozgrywającym turnieju został wybrany nasz zawodnik Jakub Pietrasik. Potem była kolacja z udziałem sponsorów i rodziców w restauracji Zorba na Ursynowie, a trener Wojciech Szczucki został ogolony na łyso przez swoją drużynę zgodnie ze wcześniejszym zakładem. W Zabrzu kolejny raz w najstarszej kategorii minisiatkówki najlepsze było METRO. Zespół z rocznika 1988 w składzie Krzysztof Wierzbowski, Łukasz Grobelny, Piotr Berka, Jakub Radomski i Paweł Mikołajczak poprowadził do wygranej trener Andrzej Wrotek. Na jesieni rozpoczął się kolejny siatkarski sezon, który miał być kontynuacją tegorocznych sukcesów. Było wiadomo, że drużyna rocznika 1987 ma bardzo mocną pozycję w kraju. Pod koniec grudnia reprezentacja Mazowsza oparta właśnie na zawodnikach KS METRO prowadzona przez trenera Wojciecha Szczuckiego wygrała Turniej Nadziei Olimpijskich w Cetniewie.

ROK 2002
Kolejny sezon siatkarski 2001/2002 miał zakończyć się dla naszego klubu kolejnym sukcesem. Tak też się stało. W maju 2002 roku METRO znów awansowało do finałów MP i podjęło się organizacji finałów mistrzostw Polski Młodzików w Warszawie. Byliśmy niestety stuprocentowymi faworytami, a to nie pomaga. Graliśmy pod presją własnych kibiców, wyniku i dotychczasowych sukcesów. Po wielkich emocjach jednak wygraliśmy półfinał z Rybnikiem i finał ze Stalową Wolą. METRO MISTRZEM POLSKI MŁODZIKÓW po raz drugi!!! W najlepszej szóstce turnieju finałowego znalazło się dwóch naszych siatkarzy: Bartek Jajszczak i Zbigniew Bartman. Zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami z klubem MOS Wola zakończyła się także współpraca pomiędzy dwoma klubami. Od tej pory zawodnicy Klubu METRO mogą kontynuować karierę juniorską na Ursynowie. Letnie obozy sportowe odbyły się tradycyjnie w Łukcie, a grupa juniorów 1986/87/88 pod koniec sierpnia przygotowywała się do sezonu 2002/2003 w Hajnówce.

ROK 2003
Obóz zimowy po raz pierwszy zorganizowaliśmy w miejscowości Svidnik na Słowacji. Po powrocie z obozu niestety nie udało nam się z sukcesem zakończyć rywalizacji w kategorii kadetów o mistrzostwo Mazowsza. METRO przegrało zaciętą walkę o drugie miejsce premiowane awansem do MP z Wołominem i Czarnymi Radom i odpadło z rywalizacji. Na usprawiedliwienie tych niepowodzeń można jedynie zaznaczyć, że w pierwszej szóstce kadetów METRO grało 2-3 zawodnikami z młodzików. Dodatkowa satysfakcja to udział trzech naszych zawodników: Bartka Jajszczaka, Macieja Kałasza i Tomka Walendzika w dalszych rozgrywkach w zespole Czarnych Radom. Zespół Czarnych Radom odpadł jednak z dalszych rozgrywek w turnieju półfinałowym w Świnoujściu. O wiele lepiej zakończyły się rozgrywki wojewódzkie w młodzikach. Po raz pierwszy w historii Mazowsza w kategorii młodzików awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski wywalczyły dwie drużyny z jednego klubu! Pierwszy zespół prowadził Wojciech Szczucki, a drugi Andrzej Wrotek. Drugi zespół doszedł do półfinałów mistrzostw Polski, a pierwszy awansował do turnieju finałowego. Był to już piąty z kolei udział KS METRO w finałach mistrzostw Polski młodzików. Niestety start najmniej udany, bo zakończony VI miejscem. 

ROK 2004
Siatkarska rywalizacja na Mazowszu w sezonie 2003/2004 zakończyła się sukcesami w kategorii młodzików (I miejsce rocznika 1989 - trener Daniel Kołodziejczyk) oraz w kategorii kadetów ( I miejsce rocznika 1987/88 - trener Wojciech Szczucki). Od stycznia w KS METRO pracę trenerską rozpoczął trener Mirosław Sroka, który objął drużynę rocznika 1990. Wiosna 2004 miała dwa oblicza. Najpierw wspaniały sukces zanotowali kadeci, zdobywając na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Pile tytuł vice-mistrzów Polski, ale już tydzień później fatalnie na półfinałach mistrzostw Polski zagrali młodzicy odpadając z rywalizacji. W tym sezonie finały mistrzostw Polski młodzików, pierwszy raz od pięciu lat bez KS METRO. Przed nami obozy letnie i układanie planów szkoleniowych na nowy sezon 2004/2005. Wrzesień 2004 rozpoczął się udanie. Na ogólnopolskim turnieju w Zabrzu rocznik 1991 trenera Szczuckiego zajął drugie miejsce w Polsce.

ROK 2005
To był jubileuszowy dziesiąty sezon METRA. Nikt nie przypuszczał, że może skończyć się takimi wspaniałymi sukcesami. Kadeci (rocznik 1988/89 trener Wojciech Szczucki) zdobyli złoty medal na olimpiadzie młodzieży w Świdniku, młodzicy (rocznik 1990/91 trener Mirek Sroka) przywieźli z finałów w Malborku srebro (tylko srebro, bo w tie-breaku prowadzili już 9:3!), a juniorzy (rocznik 1986/87/88 trener Wojciech Szczucki) będąc najmłodszym zespołem finałów w Bełchatowie wywalczyli czwarte miejsce. Również w minisiatkówce było super. Mistrzami Mazowsza zostali zawodnicy trenera Andrzeja Wrotka z rocznika 1992 oraz najmłodsi z rocznika 1994 podopieczni trenera Daniela Kołodziejczyka (te dwa zespoły pojada we wrześniu 2005 do Zabrza na Puchar Polski w minisiatkówce. Rocznik 1993 pod opieką trenera Adama Beczka zajął drugie miejsce na Mazowszu.

ROK 2006
Kolejny sezon 2005/2006 był jeszcze ciekawszy w wydarzenia z udziałem zawodników KS METRO. Najstarsza grupa juniorów 1987/88, prowadzona przez trenera Wojciecha Szczuckiego, świetnie spisywała się w rozgrywkach juniorskich i po wygraniu Mazowsza, ćwierćfinałów i półfinałów MP w turnieju finałowym przegrała tylko jeden mecz w półfinale ze Skrą Bełchatów. Potem wygrany mecz-horror z Delicpolem Częstochowa dał juniorom pierwszy w historii klubu brązowy medal MP. Równolegle z rozgrywkami juniorskimi zawodnicy METRA występowali cały sezon w II lidze mężczyzn jako ... LEGIA Warszawa i utrzymali się w lidze, będąc najmłodszym zespołem rozgrywek. Kadeci METRA 1989/90 (trener Mirosław Sroka) dotarli do finałów MP, ale po zaciętej walce w półfinale przegrali 2:3 z MOS Wola Warszawa i załamani przegrali także dzień później mecz o brązowy medal. Niepowodzenie kadetów poprawili z nawiązką młodzicy METRA 1991/1992 (trener Wojciech Szczucki) i zdobyli MISTRZOSTWO POLSKI podczas turnieju w Jastarni i Helu!!! Na zakończenie sezonu przyszłoroczni młodzicy (rocznik 1992 - trener Andrzej Wrotek) wygrali XI turniej o Puchar Przechodni METRA. Najsłabiej wypadli w tym sezonie minisiatkarze KS METRO, którzy niestety nie awansowali w żadnej kategorii wiekowej do Zabrza. Ale, porażki to też nauka i w przyszłości będzie na pewno lepiej.

ROK 2007
Największym osiągnięciem SEZONU 2006/2007 był srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików wywalczony w Drawsku Pomorskim oraz brązowy medal Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej w tej samej kategorii wiekowej, który wywalczyła para Maciej Olenderek i Mateusz Zając! Zespół kadetów trenera Mirosława Sroki zajął piąte miejsce Mistrzostw Polski, rozgrywanych w Kętach. Niestety juniorzy METRA (rocznik 88/89) trenera Wojciecha Szczuckiego mimo zwycięstwa w lidze wojewódzkiej, nie sprostali rywalom w tzw. turnieju dodatkowym i zakończyli rywalizację na tym etapie. A warto przypomnieć, że dwa lata wcześniej byli mistrzami Polski kadetów, rocznika 1988. Bardzo cennym osiągnięciem może się również pochwalić dwóch naszych zawodników Janek Król i Karol Kłos, którzy z reprezentacją Polski Kadetów zdobyli wicemistrzostwo Europy. Początek roku 2007 to także ważna zmiana we władzach Klubu Sportowego METRO. Dotychczasowy prezes Dariusz Kopaniak, ze względów osobistych, zrezygnował ze sprawowanej funkcji, a stery Klubu w roli nowego prezesa przejął autor największych młodziezowych siatkarskich sukcesów METRA Wojciech Szczucki.

ROK 2008
W sezonie 2007/2008 najlepszy wynik zanotowali juniorzy (rocz. 89/90) trenera Wojciecha Szczuckiego, którzy zajęli czwarte miejsce Mistrzostw Polski rozgrywanych w Częstochowie. Nagrodę indywidualną najlepiej blokującego turnieju finałowego otrzymał kapitan METRA Karol Kłos. Kadeci (rocz. 91/92) mimo medalowych aspiracji nie sprostali przeciwnikom podczas turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski w Kędzierzynie Koźlu. Do finałowej ósemki zabrakło drużynie prowadzonej przez trenera Mirosława Srokę jednego seta i trzeba się było zadowolić miejscem w strefie 9-12. Młodzicy trenera Adama Beczka uplasowali się na trzecim miejscu w Mistrzostwach Mazowsza i nie awansowali do dalszych etapów rozgrywek o Mistrzostwo Polski. W Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej w kategorii kadetów, rozgrywanych w ramach XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim, para METRA Mateusz Majcherek / Łukasz Gradowski uplasowała się na miejscach 13-16.

ROK 2009
Sezon 2008/2009 okazał się ponownie obfity w emocje sportowe, a najlepszym wynikiem mogą się pochwalić młodzicy METRA (rocz. 1994), którzy zostali wicemistrzami Polski. Drużyna trenerów Daniela Kołodziejczyka i Adama Bigosa w meczu finałowym uległa AZS-owi Olsztyn, ale medal mistrzostw Polski (jedenasty w historii Klubu) wywalczony w Międzyrzeczu jest dużym osiągnięciem. Nagrody indywidualne turnieju finałowego otrzymali zawodnicy METRA: Aleksander Okraska (najlepszy atakujący) i Andrzej Kubicki (najlepszy przyjmujący). Kadeci (rocz. 92/93) mimo dobrej postawy zakończyli finały Mistrzostw Polski na czwartym miejscu. Drużyna trenerskiego duetu Mirosław Sroka i Adam Beczek stoczyła doskonały pojedynek półfinałowy z późniejszym złotym medalistą AKS Resovią Rzeszów, przegrywając dopiero w tie-breaku. W meczu o brązowy medal Metrowcy nie sprostali zespołowi Jastrzębia Borynia. Na pocieszenie nagrodę najlepszego libero mistrzostw otrzymał zawodnik METRA Maciej Olenderek. Juniorzy METRA (rocz. 90/91) zajęli trzecie miejsce w rozgrywanym w Zielonej Górze półfinale Mistrzostw Polski i niestety nie awansowali do turnieju finałowego. Drużyna Wojciecha Szczuckiego i Mirosława Sroki zakończyła tym samym sezon na miejscach 9-12. Sezon bardzo miłym akcentem zamknęła para młodzików METRA: Aleksander Okraska i Julian Mituniewicz, która zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej. Warto również odnotować start w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Juniorów w Siatkówce Plażowej pary Dorian Poinc/ Mateusz Majcherek.

ROK 2010
Sezon 2009/2010 nie należał do najlepszych jeśli chodzi o wyniki. Młodzicy (rocznik 95 i młodsi) i juniorzy (rocznik 91/92) zakończyli rozgrywki na etapie województwa, zajmując czwarte miejsce w finałach Mazowsza. Trener Wojciech Szczucki tak komentował na gorąco wyniki juniorów: Na pewno czujemy ogromny niedosyt, bo liczyliśmy na to, że w tym sezonie powalczymy o udział w turnieju finałowym Mistrzostw Polski juniorów, gdzie zagra osiem najlepszych zespołów. Ale jak to w sporcie bywa, nie można pozwolić sobie na chwile słabości, takie jakie przydażyły nam się podczas finałów Mazowsza. Wynik nie był  taki jakiego oczekiwaliśmy, ale nie mogę mieć pretensji do zawodników, że nie chcieli - bo chcieli i to bardzo, ale ten turniej na pewno nam nie wyszedł. Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się kadec (rocz.93/94) prowadzeni przez trenera Mirosława Srokę i Daniela Kołodziejczyka, którzy uplasowali się na VI miejscu w turnieju finałowym Mistrzostw Polski rozgrywanym w Bydgoszczy. 


ROK 2011

W sezonie 2010/2011 najlepiej wypadli młodzicy trenera Marcina Tuza, którzy zajęli trzecie miejsce w półfinale Mistrzostw Polski rozgrywanym w Sulęcinie. Juniorzy trenerów Wojciecha Szczuckiego i Adama Beczka w Mistrzostwach Mazowsza wywalczyli brązowy medal, przebrnęli 1/8 mistrzostw Polski, ale niestety po twardej walce polegli w ćwierćfinale w Bielsku Białej. Podobną drogę przeszli kadeci prowadzeni przez trenera Mirosława Srokę. Zostali wicemistrzami Mazowsza, wygrali turniej 1/8 w Leżajsku, ale mimo dwóch zwycięstw w turnieju ćwierćfinalowym we Wrocławiu zajęli trzecie miejsce. Do awansu zabrakło jednego seta.


ROK 2012
W sezonie 2011/2012 drużyny METRA startowały ze zmiennym szczęściem. Najsłabiej wypadli młodzicy prowadzeni przez trenera Andrzeja Wrotka, którzy nie awansowali do rozgrywek ogólnopolskich. Na trzecim miejscu półfinałowy turniej mistrzostw Polski juniorów zakończyli juniorzy METRA prowadzeni przez trenerów Wojciecha Szczuckiego i Jacka Jankowskiego. Najdalej w ogólnopolskiej rywalizacji zawędrowali kadeci. Drużyna prowadzona przez Daniela Kołodziejczyka dotarła do finałów MP, ale tam niestety zajęła ostatnie ósme miejsce. Przed sezonem trudno było ocenić możliwości drużyny. Rocznik 95 w młodzikach zakończył rywalizację na Mazowszu zajmując czwarte miejsce. Rok później drużyna rocznika 96 pod wodzą trenera Marcina Tuza zajęła trzecie miejsce w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski młodzików, kończąc sezon na miejscach 9-12. Awans kadetów do finałów MP należy uznać za spore osiągnięcie. 
Od września 2012 roku do pracy szkoleniowej i organizacyjnej w Klubie METRO powrócił po kilku latach przerwy Dariusz Kopaniak. W Metrze rozpoczął również pracę trenerską trener Paweł Otwinowski, który przejął grupę rocznika 2000 od Piotra Olenderka.

Wiosna 2012 rozpoczęła się dla Klubu METRO w wielkim smutku. W dniu 9 marca zginął tragicznie Kuba Fedorowicz, wychowanek METRA. Kuba trenował w naszym Klubie w latach 1998-2002. W roku 2002 zdobył złoty medal mistrzostw Polski młodzików. Po zakończeniu przygody z siatkówką realizował swoje nowe wyzwania. Jego wielką pasją były podróże. Ostatnie dwa lata życia spędził na fascynującej wyprawie po Ameryce Południowej. Do Polski wrócił na krótko, miał w planach kolejne dalekie eskapady…

ROK 2013
W sezonie 2012/2013 w każdej kategorii wiekowej METRO dysponowało solidnym składem. Wspaniale wiosną 2013 roku zaprezentowali się kadeci, prowadzeni przez trenera Daniela Kołodziejczyka oraz juniorzy Wojciecha Szczuckiego. Obie te ekipy po fantastycznych siatkarskich bojach zajęły w mistrzostwach Polski trzecie miejsca zdobywając w jednym sezonie dwa brązowe medale. Najsłabiej wypadli młodzicy, którym nie udało się awansować do rozgrywek ogólnopolskich.
Po letnich obozach sportowych rozpoczął się kolejny sezon 2013/2014. W Klubie METRO pojawiły się także nowe kadry trenerskie: Piotr Dwojak, Paweł Rzepiński i Ada Jankowska (pierwsza kobieta na stanowisku trenerskim w historii KS METRO!).

ROK 2014
W sezonie 2013/2014 realizowaliśmy plany szkoleniowe we wszystkich kategoriach. Wiosną 2014 w rozgrywkach ogólnopolskich grali juniorzy i młodzicy, kadeci niestety nie wyszli z województwa. Juniorzy odpadli w 1/2 finałów MP, natomiast młodzicy, pomimo sporych medalowych apetytów, niestety w finałowym turnieju MP zajęli dopiero ósme miejsce. Całkiem dobrze wypadli minisiatkarze, którzy w trójkach i czwórkach awansowali do finałów w Drzonkowie. Ten sezon to ważny etap w rozwoju Klubu METRO - powstała sekcja piłki siatkowej dziewcząt, która rozpoczęła treningi w hali sportowej na Stegnach.
Rok 2014 to jednak najważniejsze wydarzenie historyczne - Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn w Polsce! W reprezentacji Polski występowało trzech wychowanków KS METRO: Piotr Nowakowski, Karol Kłos i Andrzej Wrona i... zostali MISTRZAMI ŚWIATA!!!
Sezon 2014/2015 był dla naszego Klubu wyjątkowo nerwowy. Nie od strony sportowej tylko organizacyjnej. Dyrektor 63 LO przy Hirszfelda 11 postanowił bezdyskusyjnie wybudować w sali gimnastycznej ścianę wspinaczkową co oznaczało dla nas konieczność opuszczenia tej hali po dwudziestu latach szkolenia. Cudem po wielu protestach dotrwaliśmy do końca roku i nie wiedzieliśmy co dalej? Pomimo tych kłopotów w grudniu w Arenie Ursynów hucznie świętowaliśmy 20-lecie Klubu Sportowego METRO Warszawa


ROK 2015

W sali LO 63 przetrwaliśmy do czerwca 2015, ale od września 2015 musieliśmy się wynieść. 
Wiosna 2015 roku to też spore problemy finansowe. Wystarczy wspomnieć fakt, że pieniądze na udział naszych juniorów w finałach mistrzostw Polski musieliśmy zbierać w formie otwartej internetowej zbiórki pieniędzy! Sportowo było średnio. Juniorzy zajęli VII miejsce w finałach MP, kadeci niestety nie wyszli z Mazowsza, a młodzicy odpadli w ½ MP. Raczkowała sekcja dziewcząt, startując tylko w minisiatkówce. Byliśmy zadowoleni, że w najmłodszych kategoriach wiekowych METRO było jedynym klubem na Mazowszu, który we wszystkich finałach wojewódzkich tych rozgrywek (w dwójkach, trójkach i czwórkach) w tzw. Kinderach dziewcząt i chłopców miał swoje zespoły w ścisłych finałowych ósemkach.
Po obozowej akcji letniej wróciliśmy do treningów. Można powiedzieć, że z otwartymi ramionami przejęła nas Pani dyrektor SP 323, udostępniając szkolną halę sportową na potrzeby naszej sekcji. Adres zatem się nie zmienił Hirszfelda 11 tylko z LO 63 przeprowadzka do SP 323. Oprócz tego trenowaliśmy w hali sportowej UCSiR przy Hawajskiej 7. W tej właśnie hali 20 grudnia 2015 obchodziliśmy 21-lecie Klubu METRO.

ROK 2016
Rok 2016 zaczęliśmy od kolejnej poważnej zmiany. Z różnych powodów opuściliśmy naszą piwniczkę przy Hirszfelda 11, która była siedzibą Klubu METRO przez ostatnie 10 lat. Przenieśliśmy ponad 300 pucharów i innych pamiątek do małego pomieszczenia w hali sportowej przy Hawajskiej 7 i od lutego 2016 tam właśnie mieści się sekretariat KS METRO. A sportowo.... sezon trwa :)